Kolekcja: Makatki ludowe – mądrości domowe Artysta: Dziergota
zobacz wszystkie kolekcje »
 

 W urządzaniu wnętrz do łask powraca country style czyli styl wiejski zwany też stylem vintage. Zatem świat, kiedy w domach a ściślej w kuchniach królowały ręcznie haftowane makatki wcale nie odszedł do lamusa. Są jeszcze tacy, którym makatki przypominają stare, dobre czasy dzieciństwa i wspaniałą babciną kuchnię.
Makatka kuchenna czyli bawełnie, białe płótno, haftowany zwykle niebieskim kordonkiem obrazek i również ręcznie wyszywany tekst. Teksty zwykle przypominają mądrości domowo-życiowe. Obrazki przedstawiają schematyczne pejzaże, domowe scenki rodzajowe, dzieci, kwiaty lub zwierzęta. Opinie o ludowych makatkach są różne. Dla jednych są kiczowate, a dla innych piękne, duszą i przypominające dziecięce lata i wakacje u babci.
Ręcznie haftowana makatka to dobry prezent dla babci lub rodziców. 
Wykonujemy haftowane makatki na zamówienie. Zapytaj z programu pocztowego  lub skorzystaj z opcji zapytaj o podobne - dostępne pod wykonanymi wcześniej makatkami.
Żona gotuje - makatka w starym stylu

makatka


Makatka wyszywana niebieską muliną na białym bawełnianym płótnie. Wzór tradycyjny: pośrodku scena rodzajowa, na dole hasło, z trzech stron obramowanie - stylizowane kwiaty, liście, ptaki. Górna krawędź tworzy tunelik do przewlekania, w górnych rogach od spodu pętelki do zawieszenia. Rozmiar 44 cm - podstawa, 35 cm - bok,Sprzedane
zapytaj o podobne »

Opinia klienta:

Serdecznie dziękuję za wykonanie pięknej makatki. Bardzo nam się podoba, czekamy aż będzie ozdabiać nasza wiejską kuchnie :)

Panie Jakubie, bardzo dziękujemy za miłe słowa. Cieszę się, że trafiliśmy w dziesiątkę z makatką i wszystko spełniało Państwa oczekiwania - to dla nas duża radość. Polecamy się na przyszłość.

(Jakub, Lublin )

« Powrót do poprzedniej strony
  • Sposób dostawy:
    wysyłka w ciągu 48 godzin. Poczta Polska (polecony + priorytet)
  • Zasięg terytorialny - Polska
    (w przypadku wysyłki zagranicznej proszę o kontakt)

Witryna wykorzystuje pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pozostanie na tej stronie oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji.

Twój koszyk