Kolekcja: Makatki ludowe – mądrości domowe Artysta: Dziergota
zobacz wszystkie kolekcje »
 

 W urządzaniu wnętrz do łask powraca country style czyli styl wiejski zwany też stylem vintage. Zatem świat, kiedy w domach a ściślej w kuchniach królowały ręcznie haftowane makatki wcale nie odszedł do lamusa. Są jeszcze tacy, którym makatki przypominają stare, dobre czasy dzieciństwa i wspaniałą babciną kuchnię.
Makatka kuchenna czyli bawełnie, białe płótno, haftowany zwykle niebieskim kordonkiem obrazek i również ręcznie wyszywany tekst. Teksty zwykle przypominają mądrości domowo-życiowe. Obrazki przedstawiają schematyczne pejzaże, domowe scenki rodzajowe, dzieci, kwiaty lub zwierzęta. Opinie o ludowych makatkach są różne. Dla jednych są kiczowate, a dla innych piękne, duszą i przypominające dziecięce lata i wakacje u babci.
Ręcznie haftowana makatka to dobry prezent dla babci lub rodziców. 
Wykonujemy haftowane makatki na zamówienie. Zapytaj z programu pocztowego  lub skorzystaj z opcji zapytaj o podobne - dostępne pod wykonanymi wcześniej makatkami.
Makatka małżeńsko-muzyczna - ręczny haft

makatka


Makatka według tradycyjnego wzoru, wyszywana niebieską muliną, ściegiem sznureczkowym na białym, bawełnianym płótnie. Pośrodku scenka rodzajowa, na dole sentencja, wokół obramowanie ze stylizowanych kwiatów. Rozmiar 60x41 cm. W górnych rogach od spodu dwie pętelki do zawieszania, górna krawędź tworzy tunelik, ewentualnie pomocny do naciągnięcia na pręt, np. bambusowy.Sprzedane
zapytaj o podobne »

Opinia klienta:

Makatka dotarła. Jestem pod wrażeniem. Bardzo dziękuję, z pewnością skorzystam jeszcze nie raz!

Bardzo dziękujemy za miłe słowa. Było nam niezmiernie miło, wykonywać makatkę wiedząc, że poleci aż za ocean. Cieszymy się, że trafiliśmy w dziesiątkę z wykonaniem i terminem a wszystko spełniało Pana oczekiwania - to dla nas duża radość. Polecamy się na przyszłość!

(Sławek , Sandomierz )

« Powrót do poprzedniej strony
  • Sposób dostawy:
    wysyłka w ciągu 48 godzin. Poczta Polska (polecony + priorytet)
  • Zasięg terytorialny - Polska
    (w przypadku wysyłki zagranicznej proszę o kontakt)

Witryna wykorzystuje pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pozostanie na tej stronie oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji.

Twój koszyk