Rok 2021 to rok kolorów Ultimate Grey i Illuminating Yellow   (2020-12-29)

 

Jak co roku grudzień to miesiąc w którym Instytut Pantone Color ogłasza jaki kolor będzie dominował w najbliższym roku. I tak rok 2021 to rok kolorów zwanych Ultimate Grey i Illuminating Yellow. Zatem w tym roku ku zaskoczeniu wielu, nie jedna ale to dwie barwy zdominują nadchodzący rok 2021.

Zwyciężyły: praktyka, solidność i niezawodność czyli szarość oraz ciepło i optymizm to drugi kolor - żółć.

Szarość już od dobrych kilku lat rządzi we wnętrzach domów, na wybiegach modowych i wprost na naszych ulicach. To niejako też efekt tego, co dzieje się teraz na świecie. Poniekąd jesteśmy trochę zawieszeni w owej szarości. 

Kolor żółty to od zawsze kolor wesoły. Żółć to energia, nadzieja, radość, optymizm a w tym czasie również marzenie o tym, aby wyjść z domu czyli aby wszystko wróciło do normy. Żółty daje siłę do działania ale jednocześnie symbolizuje spokój.

Wybrane przez Pantone kolory mają mam dawać nadzieję i podtrzymywać na duchu.
 

Ręcznie robione ubrania i biżuteria w odcieniach Ultimate Grey i Illuminating Yellow pojawiły się już Galerii z Polskim Rękodziełem - Unikalni.pl

Bez względu na to, jak kto interpretuje kolory i co dla różnych osób oznaczają, w przyszłym roku na pewno nie może zabraknąć tych barw w twoim domu i twojej garderobie.

Artyści współpracujący z unikalni.pl z uwagą śledzą trendy i wybrane przez fachowców z Pantone barwy. W wielu kolekcjach już znajdziemy ręcznie robione ubrania, biżuterię i dodatki do mieszkania w żółciach i szarościach.

 
W najnowszych kolekcjach ubrań ręcznie robionych nie brakuje akcentów w kolorach Ultimate Grey i Illuminating Yellow. Znajdziecie ciepłe dziergane swetry, ażurowe bluzki i wykonane warkoczowymi wzorami tuniki i sukienki.
Kto chce podążać za modą, a nie ma ochoty na rewolucję w swojej szafie będzie w 2021 roku mógł zaopatrzyć się w szare i żółte drobiazgi i łączyć je z modnymi kolorami z poprzednich lat czyli niebieskim, coral living (tu raczej ostrożnie), fiolet czy zieleń.

Ręcznie robione, sukienki, bluzki, czapki i szaliki w modnych kolorach Ultimate Grey i Illuminating Yellow i ich odcianich możesz zamówić w Unikalni.pl

Illuminating Yellow to kolor radosny, wesoły, energetyczny, zwykle kojarzący się ze słońcem. Radosna żółć to powiew optymizmu.

Słoneczna żółć to intensywny kolor i czasem wystarczy dobrać jeden element garderoby w tym kolorze, by rozświetlić i ożywić cały strój. Żółć oczywiście doskonale komponuje się z szarością.

Szarość to elegancja. Neutralność szarości sprawia, że pasuje on każdemu i chyba na każdą okazję. Jednak musimy pamiętać aby szarość rozjaśnić i pobudzić pomysłowymi dodatkami i biżuterią np. ręcznie robioną. Szarość dobrze będzie wyglądała np. w połączeniu z czerwienią czy granatem. Możemy też wykożystać odcienie zieleni lub fioletu. Już mały dodatek w żywym kolorze rozjaśni i doda stylizacji kolorytu.

Szarości w połączeniu z bielą czy czernią to czysta, elegancka klasyka.

Rok 2021 to rok kolory Ultimate Grey i Illuminating Yellow. We wcześniejszych latach królowały niebieski zwany Classic Blue to w roku 2020. Energetyczny Living Coral w roku 2019. W 2018 kolorem roku ogłoszono fiolet w odcieniu Ultra Violet a wcześniej zieleń zwana Greenery obowiązująca w 2017 roku. Rok 2021 nie jest pierwszym, w którym Instytut Pantone wyróżnił 2 kolory. Na kolorowy duet postawiono już w 2016 roku, wybierając róż (Rose Quartz) i błękit (Serenity).

 

 

.

 

.

.


«« powrót

Witryna wykorzystuje pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pozostanie na tej stronie oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji.

Twój koszyk