Aries
zobacz wszystkie kolekcje »Nazywam się Agnieszka Grzanka i jestem pełną pasji mieszkanką Sosnowca
W moim życiu dominowały zawsze dwie pasje. Nauka – w szczególności nauki przyrodnicze oraz malarstwo. Wykształcenie zdobywałam zarówno w kierunku humanistycznym (w liceum wybrałam profil humanistyczny, z dużym naciskiem na naukę języków obcych; uczyłam się angielskiego, jak wszyscy oraz włoskiego. Dodatkowo przez 4 lata miałam możliwość uczenia się łaciny i greki. Poza regularnymi zajęciami działam aktywnie w kole plastycznym, aczkolwiek uważam, że w tej materii jestem samoukiem), jak i ścisłym. Jeśli chodzi o wykształcenie wyższe, to już w 2 klasie liceum zdecydowałam, że studiować chce Fizykę. Studiowałam w latach 2002 – 2007 Fizykę Magisterską na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pracę Magisterską pisałam w Zakładzie Teorii Pola i Cząstek Elementarnych. Po studiach zajmowałam się różnymi rzeczami. Przez chwilę pracowałam w Panoramie Firm (nie wspominam dobrze tej pracy) oraz w Zakładzie ręcznego zdobienia szkła i porcelany w Sosnowcu. Z tej pracy odeszłam na własne życzenie ze względu na złe warunki pracy oraz skrajnie niskie wynagrodzenie. Po odejściu z zakładu postanowiłam zająć się rękodziełem na własną rękę. Obecnie posiadam własną pracownię. Od czerwca 2011 do października 2012 miałam również pracownię w centrum mojego miasta, jednak rosnące koszty i moje plany plany na najbliższą przyszłość spowodowały, że lokal został zamknięty. W tej chwili pracuję w domu, co bardzo mi odpowiada. W lutym 2013 wróciłam na moją uczelnię w celu napisania pracy magisterskiej w Zakładzie Fizyki Jądrowej @UŚ. Praca ta będzie związana z eksperymentem NA61/SHINE w CERN. W przyszłości zamierzam się doktoryzować, natomiast nie podjęłam jeszcze decyzji, czy będę chciała pozostać w IF UŚ, czy może spróbować swoich sił w IFJ PAN.
———————————————————
Podczas studiów w IF dużo czasu poświęcałam na działalności dodatkowe. m. inn.
———————————————————
Organizator następujących imprez:
- IV Ogólnopolskiej Konferencji Kół Naukowych Fizyków (2005)
- V Ogólnopolskiej Konferencji Kół Naukowych Fizyków (2006)
- VI Ogólnopolskiej Konferencji Kół Naukowych Fizyków (2007)
- I edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Projekt Multimedialny z Fizyki (2005)
- II edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Projekt Multimedialny z Fizyki (2006)
- Festiwalu Nauki 2006 odbywającego się na UŚ
———————————————————
Czynny uczestnik następujących imprez:
- XXXVIII Zjazdu Fizyków Polskich (jako delegat SMPTF na walne zebranie PTF)
- Warsztatów dotyczących fizyki cząstek elementarnych dla licealistów ,,Hands on CERN” (Jako współprowadząca)
- IV Ogólnopolskiej Sesji Kół Naukowych Fizyków, Kraków (2005)
- V Ogólnopolskiej Sesji Kół Naukowych Fizyków, Wrocław (2006)
- Festiwalu Nauki 2005 odbywającego się na UŚ
———————————————————
Dodatkowo, byłam członkiem następujących organizacji:
1) Polskie Towarzystwo Fizyczne
2) Sekcja Młodych Polskiego Towarzystwa Fizycznego
3) Koło Naukowe Fizuków UŚ [przez ponad rok v-ce prezes ds. finansowych]
4) Wikipedia [tutaj pojawiło się kilka postów w dziale fizyka]
———————————————————
Około czerwca 2009 roku rozpoczęłam osobistą przygodę z rękodziełem. Wymarzyłam sobie pracę na moich zasadach i od tego momentu dążyłam do realizacji tego marzenia. Na początku zajmowałam się rękodziełem i sprzedażą całkowicie prywatnie. Podejmowałam współpracę z internetowymi galeriami rękodzieła i tak krok po kroku zdobywałam pojedyncze zamówienia. Zamawiały u mnie osoby prywatne ale również większe sklepy oraz restauracje. Stałą współprace prowadzę z Galerią Unikalni
Wyjątkowo dobrze czułam się malując na szkle, jednak moją miłością stało się również drewno. Patrzenie jak powstają unikatowe, niepowtarzalne przedmioty – jest czymś co sprawia mi nieopisaną przyjemność. Dodatkową satysfakcję daje mi fakt, że wszystkie są wykonane w 100% według mojego pomysłu.
~+~
Poszukując piękna warto rozglądać się wokół siebie. Otacza Nas przecież mnóstwo banalnych z pozoru przedmiotów. Dzięki pełnemu pasji podejściu do rzeczy zwyczajnych, nabierają one wartości sentymentalnej.
Pracownia „Aries” przekształca właśnie te zwyczajne, codzienne, często niedoceniane przez nas przedmioty domowego użytku, w dzieła sztuki. Lampy, lampiony, świeczniki, karafki, kieliszki, wazony, kubeczki, słoiczki – dzięki moim zdobniczym zabiegom, mogą stanowić wspaniały element dekoracyjny każdego wnętrza.
~+~
Receptura produkcji jest prosta. Dla Mnie to wyzwanie, dlatego:
~+~
Odrzucając schematy oraz jednostajne powielanie tych samych elementów i wzorów, zdobię swoje produkty ręcznie nie opierając się na utartych szablonach; znajdujące się na nich motywy są wyjątkowe, niepowtarzalne, wychodzą wprost spod pędzla, aby zadowolić wszystkich, którzy jak i ja cenią unikatowość.
Każdy egzemplarz jest jedyny w swoim rodzaju, co w dzisiejszych czasach jest trudne do osiągnięcia, a patrząc z perspektywy klienta – trudne do zdobycia. Nawet kiedy pracuję nad przedmiotem, który ma być wykonany według prototypu, którego zdjęcie zamieszczam na stronie – staram się urozmaicić zdobienie na tyle, aby każdy klient czuł się posiadaczem przedmiotu wyjątkowego. Wiele rzeczy powstaje również przy bezpośredniej współpracy z nabywcą, co pozwala dopasować dany przedmiot do aktualnego wystroju wnętrz klienta.
Do wykonywania dekoracji używam wysokiej jakości, profesjonalnych farb do szkła i ceramiki, mediów malarskich, past strukturalnych oraz elementów dekoracyjnych takich jak np. sztuczne cyrkonie. Korzystam wyłącznie z nietoksycznych materiałów – głównie na bazie wody, dzięki czemu nie ma obawy przed zdobieniem artykułów codziennego użytku, jak np. kubki czy szklanki. Moje prace są trwałe – utrwalane termicznie oraz za pomocą werniksów i lakierów. W przypadku przedmiotów drewnianych, do utrwalania służy lakier akrylowy, nietoksyczny, bezwonny (w wyjątkowych sytuacjach olejny).
~+~
Zapraszam do obejrzenia moich kolekcji.
~+~
UWAGA: Zamówienia specjalne (z typu "zapytaj o podobne" lub zam. ustalane indywidualnie) będą wykonane dopiero PO opłaceniu indywidualnie ustalanej zaliczki. NIE WYKONUJĘ zamówień specjalnych "w ciemno". Ponieważ poza malowaniem czynnie zajmuję się pracą naukową - zamówienia indywidualne realizować będę w terminie od 5 do 10 dni od ustalenia szczegółów. Oczywiście od każdej reguły istnieją wyjątki i w takich sytuacjach termin będzie mógł podlegać negocjacjom :-)